alt

در رابطه با دوربین ها بیشتر بدانیم

امنیت کالا
20 اکتبر 2020
فرق بین دوربین های ip و آنالوگ:

انتخاب دوربین مناسب اولین قدم برای امنیت شما است و امروزه با توجه به بازه بزرگی که از دوربین ها با تکنولوژی،کیفیت ها،کاربردها و... متفاوت وجود دارد.تشخیص دوربین مورد نیاز برای استفاده شما کار آسانی نیست.

به طور خلاصه فرق بین این دو دوربین در این است که دوربین های آنالوگ با استفاده از کابل های کواکسیال تصویر را به دستگاه dvr منتقل می کنند و اطلاعات بر روی هارد یا dvd ذخیره می شود.
از طرفی دوربین های ip تصاویری که از دوربین ها دریافت می کنند را با استفاده از ipبه internet protocol تبدیل می کنند و به صورت دیجیتال در شبکه های کامپیوتری منتقل می کنند. سپس توسط nvr تصاویر کنترل میشود
 
دوربین های مدار بسته HDو FULLHD:

نوع دوربین های به کار رفته شده در هر جایی،وابسته به نوع آن مکان میباشد.

در دوربین Hd
کHigh defenition که به اختصارHD خوانده میشود از لحاظ لغوی به معنای کیفیت بالا میباشد HD در واقع بیان کننده رزولیشن ۷۲۰*۱۲۸۰ پیکسل است که اصطلاحا به آن رزولیشن ۷۲۰ گفته میشود. در مقیاس مگاپیکسلی رزولیشن ۷۲۰ تقریبا برابر است با ۱ مگاپیکسل و اعداد ۷۲۰ و ۱۰۸۰ معرف رزولیشن های افقی هستند. در نتیجه دوربین های HD با رزولیشن ۷۲۰P می توانند تصاویری با کیفیت ۱۲۸۰*۷۲۰ ارائه کنند که بسیار خوب است.
از لحاظ کارایی ،کیفیت HDکیفیت قابل قبولی دارد و در این دوربین ها اماکن زوم کردن و مشاهده جزئیات سوژه ها به صورت جزئی امکان پذیر است.
و نکته مهمی که باید بهش اشاره کرد این است که هر چه کیفیت تصاویر کمتر باشد فضای کمتری ام اشاره میکند و به پهنای باند کمتری نیاز دارد. به همین دلیل است استفاده از دوربین های HD رایج شده

فرمت های مختلف HD
1080P(1080×1920_1080Lines,progressive scanned)
1080p(1080*1920_1080lines, interlaced scanned)
720p(720*1280_720lines,progressive scanned

دوربین FULL HD
فرمتFULL HD برابر است با ۱۰۸۰*۱۹۲۰ پیکسل که تقریبا معادل ۲ مگاپیکسل است.
دوربین های FULL HD از HD کیفیت بالاتری دارند و جزئیات به راحتی در این دوربین ها قابل مشاهده است اما به همان میزان فضای بیشتری از هارد و پهنای باند را نیز اشغال میکنند.
 
فرق بین دوربین HD و FULL HD

پهنای باند و فضای ذخیره سازی:

همانطور که گفتیم در دوربین ها هر چقدر کیفیت تصاویر بالاتر باشد حجم آنها نیز بیشتر میشود. در نتیجه برای انتقال آنها، به پهنای باند بیشتری نیاز است.و همینطور فضای بیشتری هم برای ذخیره سازی نیاز است.

کیفیت تصویر:

مهمترین تفاوت بین این ۲ دوربین رزولیشنی(وضوح تصویر) است که در تصاویر آنها نماین میشود. به همین دلیل پیشنهاد میشود برای مکان هایی که از نظر امنیتی حساسیت بالایی دارند از دوربین های FULL HD استفاده شود.
علاوه بر این هر دو مدل را میتوان در محیط های داخلی و خارجی به کار برد. اما در محیط هایی که میزان نور پایین است بهتر است از مدل FULL HD استفاده کرد تا تصاویر بهتر نمایش داده شود.

قیمت:

کیفیت دوربین FULL HD تقریبا ۲ برابر HD است، از طرفی FULL HD ها به دستگاه NVR قوی تری نیاز دارند. به همین دلیل دوربین های FULL HDنسبت به HD قیمت بیشتری دارد.از سوی دیگر برای مشاهده تصاویر به همان کیفیت ظبط شده نیاز به مانیتور های با کیفیت است که بازهم باعث افزایش هزینه میشود.
 
 
کلمه DVR
که مخفف digital video recorder یا ظبط کننده ویدئویی است‌
ظبط کننده های DVR فیلم های غیر فشرده را با استفاده از کابل ها و اتصالات کوایسیکال ظبط کرده و آنها را قبل از ارسال ویدئو و صدا از طریق سیگنال دیجیتال فشرده میکند.
سیستم DVR با دوربین های آنالوگ کار میکند.
در DVR امکان اتصال تمامی دوربین های مدار بسته به طور مستقیم و با اتصال فیش دوربین به کانال ورودی دستگاه وجود دارد.
در DVR در اکثر مدل ها نهایت پشتیبانی رزولیشن ۵ مگاپیکسل است.
هر دستگاه ظبط میتواند از ظرفیت های متفاوتی از هارد دیسک را پشتیبانی کند مثلا یک DVR نهایتا از هارد دیسک ۶ ترابایت پشتی بانی میکند

نظر شما راجب این مقاله چیه ؟

ایمیل شما به شکل خودکار در باشگاه مشتریان ثبت می شود.